Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Trénink na závod C.E.C.
Když jsem se ráno  cca kolem 12,00 probudil, absolutně by mě nenapadlo, že večer bude ve znamení lámání osobních rekordů, pádů, ladění strojů a podobně. O co šlo? Vezmu to tedy od začátku - od dob kdy se venku povaloval studený, bílý maras a jediné teplo, které mělo smysl bylo to co se v organizmu pomalu uvolňuje. To takhle jednou večer, se sešla bajkerská partička v baru Support. S přibývající hodinou, rostla úroveň alkoholu v krvi a s ní odpadaly nejen trička na baru tančících slečen, ale i veškeré zábrany, které dělají z motorkářů alespoň na pár chvil slušné lidi. Bod zlomu nastal v době, kdy měla motorkářská skupina visící na baru pocit, že Valentino Rossi se dá porazit. V ten moment byl i ten jednonohý chodec minimálně mistrem světa ve třídě  „superbike“. Slovo dalo slovo a byla tady výzva v podobě C.E.C. ( Czech Endurance Cup ) závodu. Začal se tedy formovat tým. Člověk, který tuto myšlenku hodil jako rukavici, nebyl nikdo jiný než RADIM MACHA.  Vzápětí se toho chytil i spolumajitel baru Support - HORŇAS a vnikl i honosný název „Support Racing Team“. Já alias BOLTN, jsem si tuhle podívanou nemohl nechat ujít a z veškerou vervou, sobě vlastní, jsem do toho s ochotou uvrtal motorkářský klub Joebarteam CZ. Vycházejíc z části názvu klubu, jsem zaslíbil bečku piva, aby měla podívaná jiskru. Jak to dopadlo dále onen večer, bych tady raději nerozepisoval. Hozené rukavice se urputní bajkeři jen tak nevzdali a začali první neoficiální tréninky.

Support Racing Team vzal svou výzvu vážně a začal tvrdě trénovat a ladit své stroje na Masarykově okruhu v Brně. Samozřejmě mezi motorkáři se nic neutají. Do Brna se postupně začala s nepravidelnou pravidelností tahat partička z celého okolí Ostravy i přilehlých vísek. Dokonce z kuloáru prosákla i zpráva, že se objevili mezi nadšenci i jedinci, kteří si vedle svého endura zakoupili i nějaký ten silný sportovní stroj. O jaký stroj šlo, se mi už bohužel nepodařilo přesně zjistit, ale prý se jedná o nějaký ten litr.

Do práce se pustil i tiskový mluvčí a tajemník JOEBARTEAMU CZ ŠIMA a začal dávat do hromady závodní tým JOEBARTEAM CZ, který by tímto chtěl navázat na loňské úspěchy elitního jezdce „RANDY DEPUNIETA“ hájícího barvy JOEBARTEAMU. No vzhledem ke konkurenci na startovním roštu nebude role jednoduchá, avšak chlapci z JBT přijdou určitě na nějaké vtipné řešení.

V tuto chvíli by jste už měli nasát do Vašeho podvědomí „vo co go“ a můžeme přikročit k tomu, o čem tady píšu. Ono ráno, když jsem se tedy vzbudil, začal jsem přemýšlet o nějaké snídaní spíše už asi obědu. V tu dobu mi začal zvonit telefon, ve kterém mi HORŇAS suše oznámil, že jedu s nima na okruh, abych jim tam změřil čas, prý jsem na to špička. Popravdě řečeno, šíří se o mé osobě všelijaké zprávy a tudíž jsem se nenechal vyvézt z pohody a nabídku jsem tedy přijal. Seskupili jsme se u Hondy v „Kunčicach“, kde mě, HYENU ( malý BEDY ) a již zmiňovaného HORNA vyzvedl RADIM MACHA s kolegou MARTINEM KUČEROU. Naložení strojů, proběhlo v pohodě, protože RADIM jakožto jezdec s licencí má pro tyto situace upravené LTéčko, které mu pomáhal upravit kolega Martin. V zásadě se jedná o jakési „heblo“ do kterého zapíchnete dvě mašiny. Co budete zapichovat na předních dvou řadách sedadel, záleží ryze na vaší fantazii a možnostech.

Cesta do Brna byla luxusní. Snad jen bych zmínil kolegu Martina, jež ihned po výjezdu kolegiálně usnul a začal padat RADIMOVI do řízení. Nic méně za dvě hodiny jsme byli na okruhu. K mému příjemnému překvapení, na místě narážíme na jednoho z jezdců JBT „KOŽAKA“ ( Michal Hudec ). Rozbili jsme tedy „bivak“ na parkovišti, zakoupili lístky a čekali až skončí testovat BAROS, jež v klidu kroužil na tratí v průměrných časech okolo 2,06,00. První, kdo se chytil slova po zjištění, o koho jde, jsem byl já. Komentuji to slovy  „to zas bude v balíku hučet!“ BAROS zmizel a trať se otevřela na první rozjížďky, do které nastoupili :

- HORŇAS ( předjezdec Support Racing Team )
HORNHORNHORNHORN
- RADIM MÁCHA ( jezdec Support Racing Team )RADIMRADIMRADIMRADIM

- MICHAL HUDEC ( jezdec Joebarteam CZ )KOŽAKKOŽAKKOŽAK


- JIRKA HUDEČEK ( testovací jezdec ) foto není k dispozici

Neřekl bych, že se začalo zvolna. Hned od začátku byla znát převaha Radima jež má na svém kontě 4 mistrovské body ze závodu v Maďarsku. Časy těchto rozjížděk máte možnost nastudovat v níže přiložené tabulce. První rozjížďka, byla pro mnohé zahřívací. Ovšem HORN, jež dostal pokyn z depa, zajet pod 2,50,0 se opravdu vytáhl a svůj úkol z rezervou splnil. Dokonce se dá říci, že zajel svůj osobní rekord 2,48,1.

Do druhé rozjížďky nastoupil pouze :

- MARTIN KUČERA ( jezdec Support Racing Team )
MARTINMARTINMARTINMARTIN
TABULKA ČASŮ
Třetí závěrečná rozjížďka byla zlomová a to doslova. Nastoupila prvotní čtveřice. Po pochvale nezměrného charakteru od manažera Hyeny za solidního přitakávání mé osoby se HORN rozhodl vzít svou závodnickou kariéru do svých rukou. „Kdo brzdí ztrácí!“ s těmito slovy se vrhá do poslední, třetí rozjížďky.  Od prvního kola je znát, že to myslí vážně. Nejen, že jezdil stabilně pod 2,50,00, ale začal předjíždět i nějaké ty soupeře. Ve třetím kole mu tak říkajíc ujely cvičky, tedy jedna. Při nájezdu do „švoncovky“ mu podjela přední guma značky AVON a nekompromisně poslala zmíněného arbitra do kačírku. Co vám budu dlouhosáhle popisovat. Nějaké ty plasty, vánkem se klátící blinkr, oškubaný „Yoshimura“ a sedřaná kombinéza typu Arlenness nejsou za takovýto zážitek zase tolik. Jako člen motorkářského klubu JOEBARTEAM CZ, bych vypíchnul vyrovnané výsledky jezdce JBT „KOŽAKA“, který se tímto nominoval do pozice „lídra“ týmu JBT. Tomuto, již zkušenějšímu jezdci se také nevyhnula návštěva kačírku. Naštěstí to odnesla pouze urvaná stupačka. Ale jak se říká mezí námi bajkery „se ztráty se počítá.“  

Těším se na první ze závodu C.E.C. ( Czech Endurance Cup ), který se jede 17.05.2006 na Masarykově okruhu v Brně. Pokud to bude jenom trochu možné, rád vám přinesu postřehy, dojmy a nezbytná foto.

Ahoj BOLTN              
<<< Předchozí     Další >>>

popis stránky: Trénink na závod C.E.C.
celkem zobrazena: 7495     průměrné hodnocení: nebyla hodnocena
1    2    3    4    5
(jako ve škole)

Diskuze:
Hyene   (16.05.2006 17:52:06)
Bolťáku luxusní, sem zvědav zítra na ty závody.

jura   (18.05.2006 11:23:31)
Kua tak to sem z teho v pasti, jak si tam chlapci uzivate. jenom vytahnu paty z domu a uz se organizuji zavody .... to sou mi veci. Ale kua kde sou fotky te Hornovy masiny po skluzu do kacirku ...a hlavne jeho vyrazu v ksichtu .... ze on obetuje svou vymazlenou SP2 na takove dovadeni, tomu bych pred casem jeste neveril .... :-) .... no nic majte sa a tesim se na dalsi reportaze!

boltn   (19.05.2006 11:45:07)
Ahoj chlape jak se vede za tou louží ? ? ?

jura   (19.05.2006 20:04:44)
Necitim se hure nez pred odletem .... :-) ..... je to v poho ...... ale pravdou je ze tolik kretenu na jednom miste jsem potkal jenom na vojne ....... zlata Ostrava ... :-))))))) .....maj sa chlope a pis .... dobre se u tvejch clanku bavim !!!!!! ... :-)

jura   (19.05.2006 20:04:46)
Necitim se hure nez pred odletem .... :-) ..... je to v poho ...... ale pravdou je ze tolik kretenu na jednom miste jsem potkal jenom na vojne ....... zlata Ostrava ... :-))))))) .....maj sa chlope a pis .... dobre se u tvejch clanku bavim !!!!!! ... :-)


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 14


Hlavní strana
Advertisement