Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Recenze staršího stroje PDF Tisk E-mail
Napsal Administrator    Pondělí, 18 duben 2005
Tak nám náš častý přispěvatel doručil jednu ulítnutou recenzi a my Vám ji zde publikujem pro Vaše pobavení.

RECENZE HORNOVA STROJE

A máme tady recenzi prvního stroje a jsme rádi, že ten první je starší kousek - veterán, který jsme našli v garáži. Protože nejsem žádný technik ani novinář, bude recenze tohoto kousku spíš takový laický experiment.

Zachovalý stroj s nezbytnou výbavou

Jedná se  podle mě o předválečný stroj, vzhledem k mému amatérismu a skutečnosti, že nevlastním žádné dokumenty, je těžko rok výroby určit přesně. Při pátrání na internetu se mi podařilo zjistit, že stroj byl vyráběn sériově, ty kusy, které sjely z pásu o pět let později jsou malinko dokonalejší a sofistikovanější.

Po designérské stránce se jedná o velice povedený kousek, který zanechává na člověku impozantní dojem. Marně by jste na něm našli nějaké plastové imitace. Vzhledem k tomu, že na něm nebyla provedena žádná oprava ani jiný tunning jsou páčky lehce zašlé, ale nový majitel - sběratel, který by případně měl o stroj zájem si je samozřejmě může nechat pochromovat. Všechny ostatní části jsou dotáhnuty k maximálnímu perfekcionismu a aerodynamice. Co se týče pohonné jednotky tak tam se jednoznačně jedná o takzvané mechanické klapky, které byly u strojů s tímto rokem výroby velice často používané a pro svou spolehlivost i oblíbené. Lehké vibrace za chodu jsou opravdu v normě.

Testovací jízda

Motor je vzduchem chlazený s obsahem 50 klapek. Maximální krouťák, který se mi z něj při redakčním testu podařilo dostat bylo 150 úhozů za minutu, bohužel je stroj konstruován tak, že nevyrovná ani drobné chyby obsluhy, takže je tímto pasován spíše pro znalce a labužníky, kteří nikam nespěchají a chtějí si vychutnat pohodu a pocit. Co je u stroje výhoda je, že se nikdy nepřehřeje, spíše se rovnou zasekne, pak stačí ale vrátit klapky na původní místo a vše běží jak má.

Takže závěrem: na zdejším trhu tento stroj má velkou konkurenci, neboť existují kusy, které jsou daleko dokonalejší v mnoha směrech, ale každý labužník pozná své....

                                                                                                    /horňasek/< Předch.

Diskuze k článku:
Zatím žádné příspěvky

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 92


Hlavní strana arrow Recenze arrow Recenze staršího stroje
Advertisement