Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Takhle jsme to zahájili v Kunčicích PDF Tisk E-mail
Napsal Jura    Čtvrtek, 28 duben 2005

V sobotu 23.4 proběhlo v Ostravě zahájení bajkerské sezóny, pořádané Hondou Ostrava - Kunčice. Akcička to byla parádní a je mi potěšením, že Vám zde mohu ukázat pár fotek z této akce a něco k tomu i napsat.

a dej jí pěkně pohulit

 

 

Tak se nám naplno rozjíždí bajkerská sezóna a jasným důkazem toho je i to, že už máme za sebou první velkou akci .... aspoň tedy tady u nás na Ostravsku. A to již VII. zahájení sezóny,aneb „Bajeři .... kaj stě", pod patronací fa.Honda Ostrava - Kunčice.

 

 

bajkerů v cypa

 

 

V sobotu 23.4. se sjelo nevídané množství bajkerů do Ostravy a doslova ucpalo hlavní silniční tah mezi Ostravou a Vratimovem.  No a není se čemu divit, když letos této akci počasí nevídaně přálo. A to je jen dobře, bo bylo na co kuknout . Nespočet bajků všech  značek, typů, kubatur a barev, nabitý program a chlapi se i na pěkné baby mohli kuknout, bo i těch tam bylo nespočet.

 

 

tak to je kousek

 

Co se týče programu, je můj přehled poněkud omezen tím, že jsem přijel až hodinu po zahájení, tedy v 10 hodin. No já si totiž myslel jak to nevychytám, když si skočím po ránu vyřídit v rychlosti technickou na svého miláška, ale ta rychlost byla bohužel velmi limitována počtem plechovkářů, co dostali stejný nápad.  .... aspoň to tedy už mám za sebou a opět bude na čas klid.

 

 

 

             nekecat a jezdit pacholci jednišup s ní na zadní

Chvíli po mém příjezdu a chvilce hledání volného místečka pro parkovací manévr co nejblíže tzv. středu všeho dění, se začali zahřívat tři blázni na motkách, aby nám předvedli co dovedou ze stroje vymáčknout a kam až si po zimě posunuli práh pudu sebezáchovy. A nutno říci, že obojí bylo velmi na hraně. Motory vytáčeli do omezovače, gumy žhavili doběla a svá těla nutili podávat maximální výkon ke všemu tomu fyzickému vypětí. A to všechno pro nás, bajkerské nadšence a spousty diváků. ..... no ale co si budem nalhávat, určitě si s tím i naplňovali své exhibicionistické sklony ...... ale to nám může být jedno, protože podívaná to byla náramná. Předvedli nám jízdu po zadním kole i po předním, a to ve všech možných kreacích a stylech posezu či postoje na bajku. Ukázali nám jak umí své stroje s bravurou ovládat a jak si dokážou s řízením vyhrát. Vozovku doslova pokreslili v zápalu gumování a v oblacích kouře. Nakonec propoceni, ale evidentně spokojeni poděkovali divákům a dali tak prostor i dalšímu programu.

no a doprava se zhroutila

No a tím byla hromadná jízda Ostravou. A s pojmem „hromadná" nejsem daleko od pravdy, bo opravdu těch motorek byla neskutečná síla. Pravda trochu trvalo než se ten dav vůbec nějak seřadil a vyjel, ale svým rozsahem a délkou doslova zlikvidoval dopravu ve značné části Ostravy. Mám pocit, že spousta plechovkářů nám minimálně v tu chvíli nemohla přijít na jméno, ale co, přece se proto neposerem, ne? Ale byli i tací, co nám zamávali a to bez vztyčených prostředníčků, což se počítá. Jinak byla tato jízda slušně organizačně zajištěna díky doprovodnému vozidlu a též s dohledem policie, která pro tuto příležitost oprášila dvě Hondy 250, co dostali pro zajištění MMF v Praze. Konečně se jim zase k něčemu šikly.

 

Kolona přijíždí

 

Kolona projela i díky tomu Ostravou bez větších potíží, za což je třeba pořadatelům pogratulovat, bo délka kolony se dle některých odhadů pohybovala místy někde mezi třemi až pěti kilometry. No já občas mrknul za sebe a bylo opravdu neskutečné, kam až se ten had motorkářů vine. Návrat do Kunčic byl v pravdě kolosální, ale též dosti spořádaný, takže se mohlo pomalu vše připravovat na další bod programu, čímž byl velký závod legendárních mopedů Stadion S11 a S22.

 

 

                     na startuOranžová stáj z Brušperku

K tomu bohužel nemohu podat žádný větší výklad, bo v té chvíli mě popad ukrutný hlad a navíc jsem se nechal překecat na vyjížďku do Beskyd, a to spojenou právě se zastávkou na oběd. Nakonec zůstalo pouze u toho oběda. Pak jsem se vrátil k Hondě .... no samozřejmě až po závodech. Ale dle toho, jaké stroje jsem tam viděl, a co jsem o těch závodech zaslechl, nespíš to bylo parádnické vyvrcholení celého programu. Nicméně mohu nabídnout fotografie, které snad i Vám přiblíží atmosféru tohoto krásného a vskutku vydařeného dne.

došli síly a nebo benzín?

 

No a já se nakonec vydal na projížďku né směr Beskydy, ale směr Jeseníky. S pár přáteli jsem zajeli na přehradu Slezská harta, kde jsme chvíli odpočívali, dali si kafe a tatranku ... i doutníček byl ... a nabrali směr domov. Bylo už na čase, bo slunko už nikde a začala být i dost kosa. Nicméně parádní den a skvělé zahájení bajkerské sezóny. Aspoň tedy pro mne. No a jelikož vím, že se různé další srazy konaly na více místech naší české kotliny, tak věřím, že podobné skvělé zahájení sezóny jste měli i Vy.

 

 

Zdar jak cyp všem a ať Vám to hrká,   

                                                                                        jura@bajkerjakcyp.com

                                                                                          < Předch.   Další >

Diskuze k článku:
Zatím žádné příspěvky

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 48


Hlavní strana
Advertisement