Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Vzpomínka na Hrkyho PDF Tisk E-mail
Příspěvek přidal Marek    Středa, 04 květen 2005

MirekVzpomínka na vynikajícího člověka

 

 

Věnováno památce Mirka alias Hrkače

 

 


 

         Je začátek května 2004 a já s Cagem se domlouváme, kde  a jak oslavíme naše třicátiny. Probírali jsme všechny možnosti a nakonec nám Hrky poradil, že má dobrého známého v Polance, který by nám pronajal bar a že nám to u něho domluví.
        Dne 27.5.2004 jsme se domluvili, že si dáme u něho sraz a proberem podrobnosti oslavy. Hrky s Pavlou byli na projíždce, každý na své motce. Dojeli jsme na místo a domlouvali s majitelem podrobnosti akce a čekali, kdy se zjeví náš společný kamarád Mirek. Volali jsme mu na mobil a nezvedal to. Vtipkovali jsme na jeho účet. Po nějaké hodině jsme se rozjeli domů, bo bylo vše domluveno.
         Pamatuji si to přesně, byl večer asik něco kolem půl osmé. Zvoní mi telefon, na jeho konci jeho přítelkyně Pavla. „Marku, Mirek měl nehodu a vypadá to s ním dost špatně........" Nevěděl jsem co říct, v hlavě jsme měl obrovský zmatek, všechno mi pověděla, jak se jeli společně projet na Hukvaldy. Popisovala, jak Mirek jel před ní na své RSV a ona pěkně za ním na Bandourovi, Projíždějí Fyryčovicema, kolem benzinky a pak pravá zatáčka, Mirek poodjel a Pavla za ním. Za zatáčkou je dlouhá přehledná rovinka, jedou za sebou v odstupu asik 200 metrů. Naproti vyjíždí osudná škodovka a kříží cestu Mirkovi, Pavla vidí jenom, jak  Mirek brzdí a strhává motku na zem a naráží do škodovky. Ještě si pamatuju, jak mi říkala, jak jí proběhlo hlavou, že si zase budou kluci dělat srandu, že se Mirek válí po příkopách a ona je dycky v pohodě. Dojela na místo nehody. Auto odhozené do příkopu, motka na zemi, Mirek vedle ní a na něho vytéká benzín. Dává ho bokem, všude zmatek, přibíhají lidé z okolních baráků. Sanitka přijíždí asik za 15 minut, zasraných dlouhých 15 minut, je to věčnost.  Dělají první úkony a převážejí ho do Frýdku Místku do nemocnice. Ubíhají dny a týdny, Mirek byl dycky silná osobnost a bojovník.
        Je 19.6.2004, asik sedm hodin večer. Telefon, volá mi Pavla a sděluje tu zprávu „Mirek svůj boj prohrál". Je ticho, hrozné ticho, pláču, zavěšujeme. Hážu telefonem někam do prdele a křičím. Život někdy není spravedlivý. Člověk, který byl plný energie a rozdával ji všude kde přišel, musel odejít vinou nějakého jiného člověka. Píšu hromadu sms, všem, kteří ho znali. Máme sraz v Supportu a debatujem a pijem na něho. Probíráme ty hromady zážitků, jeho hlášky, naše společné radosti a někdy i starosti. Víme, že odešel vynikající člověk a kamarád a že nám bude hodně chybět.Tenhle článek, bych chtěl věnovat tobě Mirku, ať víš, že nikdy na tebe nezapomenem a vždycky budeš hrkat s námi.........


 

Hyene & BajkerJakCyp.comDalší >

Diskuze k článku:
Zatím žádné příspěvky

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 44


Hlavní strana
Advertisement