Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Hořice 2005 PDF Tisk E-mail
Příspěvek přidal Hlava    Čtvrtek, 02 červen 2005

Image

Tak jako každý rok i letos se vydala do Hořic v podkrkonoší nejen asi třístovka odvážných jezdců ale i  početná skupina fanoušků tohoto krásného přírodního okruhu! Pro neznabohy a zastánce sterilních okruhů podotýkám že se jednalo o 43. ročník těchto závodů, a ne nadarmo je tento okruh nazýván českou obdobou britské TT na Islend of Man.

 

Image

 

Nebudu tu rozebírat technické parametry okruhu ani jednotlivé třídy které se tu jedou koho to zajímá dostatek informací najde na stránkách www.amkhorice.cz .

 

 

ImageImageImage

Já vyrazil stejně jako loni už v pátek abych měl do soboty dost času nasát tu správnou závodní atmosféru a nejen tu:-))))  Stejně jako loni jsem povolal sem na tuto akci všechny majitele klasických jednoválců, loni jsme se tu setkali poprvé a byla to vlastně jaká si předzvěst pozdějšího vzniku našeho zatím miniklubu ale časem kdo ví? Pro ty kdo neví kdo jsme tak vezte že jsme parta magorů kterým učarovali velké silniční čtyřtakty, že nevíte co to je, pravda těchto motorek jezdí po naších silnicích jako šafránu tak že kdo chce může se nakouknout na www.supersingle.wz.cz a seznámit se s námi.

ImageImageImage

Zpátky k samotné akci vyrazil jsem v pátek asi ve tři odpoledne z Třebíče po krátké zastávce ve Velkém Meziříčí kde sem svoji sidecaru ozdobil klubovou vlajkou jsem pospíchal do Křižanova na pumpu kde už mě očekával můj doprovod kamarád na Roayal Einfieldovi vzhledem k tomu že on k němu má připojeného PAVa a ja zas tahám u své Hondy sidecar, tak že jsme vytvořili docela zajimavou kolonku skládajíci se sice pouze ze dvou motocyklů ale zato působící velice klasicky.

ImageImageImage

Na večer jsme dorazili do kempu „Pohoda" v Dachovy  kde už jsme byli netrpělivě očekáváni dalšími kolegy sedlajícími jednoválcové stroje, protože jsme dorazili jako poslední, rychle jsme postavili stany a bez velkých okolků vyrazili k nejbližšímu výčepu a i přes nezlomnou vůli se ho některým z nás podařilo opustit až kolem čtvrté hodiny ranní.

ImageImageImage

Bohužel už v osm ráno bylo ve stanech tak nesnesitelné horko, že nezbývalo než vstávat, nemusím podotýkat, že některé z nás čekal v nastávajících vedrech překračujících 30 stupňů celsia ve stínu, docela krušný den. V sobotu jak je to na závodních tratích zvykem se jedou měřené tréninky aby se však stihl v neděli odjet celý závodní program je nakonec tréninků zařazen závod třídy do 175 ccm klasik, bohužel jako každoročně se pořadatelé nevešli do původního časového harmonogramu, tak že zmíněný závod se jel  až v osm večer což je vzhledem k tomu, že už je slunce na obloze velice nízko a trať je položena v lese kde se často střídají slunná a stinná místa pro jezdce velice nepříjemné! Neštěstí se jak ten sobotní tak ten nedělní závod obešel bez vážnějších pádů, ke kterým na této trati není nikdy daleko. No pak už následoval přesun zpět do kempu a vzhledem k tomu že během soboty dorazili další jednoválcoví přátelé bylo si opět o čem povídat a s kým se seznamovat, no a kde jinde než v přilehlém výčepu naštěstí paní výčepní byla shovívavější než předchozí den a už ve dvě v noci nás poslala spát, což zprvu někteří z nás nesli nelibě, avšak v neděli to náležitě ocenili jak na slunci v okolí závodní trati tak po cestě domů v sedle svých strojů.

ImageImageImage

V neděli o půl deváté začal samotný závodní program, protože vetšina z naší party patří k příznivcům jednoválců a klasiků a třídy supermono a klasik se jedou jako první mohli jsme kolem třetí opustit trať a vyrazit do kempu sbalit věci a odjet domů. Pro pořádek dodávám že odpoledne se jedou třídy volná do 600 ccm a volná nad 600 ccm což není zrovna náš šálek kávy ale pro běžnou diváckou veřejnost jde jistě o třídy nejzajimavější. Protože parta která se tam sešla je roztroušena po celé republice tak odjez i loučení probíhalo tak nějak chaoticky, nicméně všichni byli s víkendem spokojeni a už jsme se domluvili na další společné akci to sem ale už nepatří.

ImageImageImage

Na závěr bych chtěl všechny kdo letos nepřijeli pozvat  na přes rok. Je to skutečně úžasná podívaná která osloví každého komu motorky přirostli k srdci. A kdo by snad nechtěl rok čekat ten může do Hořic vyrazit už 11.-12.6. kdy se na stejné trati jede „česká TT" což jsou závody vyhrazené pouze veteránům, ale nabízí mnohdy zajímavější podívanou než moderní závodní stroje!

 

HlavaXBR< Předch.   Další >

Diskuze k článku:
hornas   (02.06.2005 17:27:07)
dobrej článek hlavoune

hornas   (02.06.2005 17:27:27)
dobrej článek hlavoune

Hyene   (03.06.2005 11:21:17)
Mno tak to mě mrzí, že jsem se s ostaníma čůůrama válel na macháči, článek luxusnííí

jura   (03.06.2005 12:00:56)
jo hlavo je to dobrý ... a pěkný fotky. ale že kurfa bylo ten fíkend horko jak cyp ... :-))) ... Hyene buď rád že jsi byl u vody! .. :-))

HlavaXBR   (05.06.2005 12:59:36)
Díky za chválu budu se snažit aby těch reportáží bylo co nejvíc:-)

jura   (06.06.2005 11:48:56)
piš chlape piš :-)))) místa je tu dost

iridales   (11.06.2005 12:15:38)
Dobré, moc dobré..... Škoda, že Irenka furt chybí všude na všech akcích... :o(

Ass1   (18.07.2005 16:13:56)
Esli by byl zájem můžu přidat pár fotek přímo z trati. Můsím je jenom někde naskenovat bo fotím po staru analogově. Ass1


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 10


Hlavní strana
Advertisement