Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Sidecar aneb Nasavrky 2005 PDF Tisk E-mail
Příspěvek přidal Hlava    Pátek, 15 červenec 2005

Image

Všechny vás opět zdravím!

A jsem tu zas, doufám že vám moje reportáže z mých cest dělají radost, a pokud by se ke mně snad někdy chtěl někdo přidat budu jenom rád a to i ve smyslu, že pojede se mnou anebo napíše také nějakou reportáž. Zvláště pak jedná-li se o akci vámi oblíbenou, kterou navštěvujete každý rok, nechám se i já rád zlákat a v příštím roce se tam objevím.

Image

Ale teď k tomu kde sem byl a co sem viděl. Asi před půl rokem jsem potkal na webu nějakou slečnu, prohodili jsme pár slov a ona mě požádala o fotku mého motocyklu. Když zjistila že sem nadšený fanda sidecarů pozval mě na „nasavrcký klubový sraz". Pro neznalé, jedná se o „Jawa sidecar club Nasavrky". No a jak velí mé dobré vychování:-))) poznamenal sem si to do kalendáře a když nastal ten správný termín nastartoval svůj stroj a vyrazil. Nutno podotknout, že volba státních svátků čili 4.7.-6.7.2005 je od pořadatelů brilantní tah, vyhnou se tak totiž kolizi s velkým množstvím jiných motoakcí!

Image

Po delší době se mi podařilo sehnat sebou i spolujezdce, což je pro mě velká vzácnost. A tak vedle mě usedl do side můj bratranec, který si před nedávnem koupil nový digitální foťák, čímž mi podstatně ulehčil přípravu této reportáže. Vyrazili jsme v pondělí navečer, jelikož nás čekala jen asi 90km dlouhá cesta nebylo třeba nikam spěchat. A vzhledem k tomu, že se spolujezdec kouřením jedné cigarety o druhou a popíjením piva už evidentně nudil (kochání se krajinou se ukázalo jako jeho slabší stránka) pobízel mě neustále k svižnější jízdě, zřejmě hnán vidinou točeného piva. I tak ale stihl natočit kraťoučké video, které samozřejmě bude také k dispozici. Celou cestu jsme jeli po kvalitní silnici první třídy, takže i řidič si poměrně odpočinul, což není při řízení side vždy pravidlem. Avšak poslední úsek z Nasavrk do Křižanovic vedl úzkou klikatou a špatně udržovanou silničkou. A aby toho nebylo málo bylo nutné se nejdříve spustit po této „silnici" k malé vodní nádrži schované v malebném údolí (bohužel tento krásný pohled se fotografovi nepodařilo zachytit jelikož jak sem řekl příroda jej zjevně neoslnila) no a opětovný výjezd na protější stranu údolí, kde nás už čekala malá louka vyhrazená pro tyto tři dny motocyklům.

Image

Jednalo se zřejmě o nejvýše položené místo v okolí, protože se z něj naskýtal skutečně nekonečný pohled do kraje. Jako na dlani tu leželi Chrudim, Pardubice a Hradec Králové. Ale hodina už přeci jen pokročila a tak jsme spěšně postavili stan a vydali se jako obvykle na prohlídku strojů. Pravda jednalo se především o jawy, ale téměř každá z nich byla doplněna buď side nebo PAVem. Objevili se zde však i čtyři hondy doplněné o sidecar, včetně té mojí, nechyběla ani yamaha, která krom toho že k ní byla připojena side měla i přeplňovaný motor a nemohl samozřejmě chybět ani zástupce ruského průmyslu Dněpr. Za zmínku snad ještě stojí jawa jejíž doplňky byli kompletně vyrobeny z dočervena mořeného dřeva a nutno uznat že působila velice stylově a leckterý „streetfighter" domácí konstrukce by se vedle ní musel červenat studem. Mému zájmu nemohla uniknout ani Jawa OHV z roku 1936, která byla v doslova provozním stavu jako by se na ní jezdilo po celou dobu od jejího zrodu, tím však nechci říct že by byla zanedbaná! No dost už bylo řečí, zbytek si prohlédnete v přiložených fotografiích.

Image

Pak už jsem se přesunul k výčepu a poznával nové tváře, ale vzhledem k tomu že už patřím mezi takzvané „profláknuté" motorkáře i tady sem potkal známé tváře. Ze všech tu dýchalo nadšení pro jawu, proto kdo by se snad chtěl nad jejich dvoudobé miláčky povyšovat, nechť tuto akci napřesrok raději vynechá, kdo však má tyhle akce rodinného typu  v oblibě tomu mohu vřele doporučit. Poslední co mě zaujalo při pohroužené cestě ke stanu byl podivný blikající a zdálky hudbě nepodobné zvuky vydávající předmět, byla to honda gold wing kterou její majitel jak se patří vyšňořil. Mě to přišlo trochu kýčovité, ale svoje příznivce by si to určitě našlo a proto se o tuto podívanou s vámi dělím nejen obrázkem, ale i video ukázkou.

Image

Bohužel druhý den jsme se probudili do deštivého počasí a déšť neustal celý den ani nadcházející noc, což značně znepříjemňovalo jak zábavu tak pobyt hůře vybaveným účastníkům srazu. Proto mnozí z nich museli vzít na noc za vděk vojenskými stany pořadatelů, jelikož jejich se proměnili v miniaturní brouzdaliště. Déšť zapříčinil i to, že jsem nemohl nebo i nechtěl fotografovat a tak přijdete o snímky takových krasavců jako je jawa „pérák" se side „pantoflíček", nebo osobní rykša , kterou nedovedu ani co se týče původu správně zařadit. Oba tyto stroje se však objevili jen na krátkou chvíli a já je nestihl v tom nečase vyfotografovat.  I večerní zábavu notně zkalil déšť, i když jak sami uvidíte u některých soutěží byl spíše ku dobru věci. Trošku znechucen počasím a také už ne zcela suchý vzhledem, a tím že i cesta ze stanu k výčepu nebyla zastřešená sem šel poněkud dříve spát.

Image

Ráno naštěstí přestalo pršet, přesto i tak bylo balení věcí na rozmoklé louce poněkud protivné. Naštěstí už ani nekáplo a tak se i cesta zpět stala příjemnou vyjížďkou. A k mému velkému překvapení nás na druhé polovině cesty doprovodilo i sluníčko a tak sem mohl hned po příjezdu usušit vlhké věci a zapomenout na ne příliš zdařilé počasí. Na závěr bych chtěl vzkázat jisté partě motorkářů z hodonínska, kteří se kvůli nepřízni počasí otočili asi 30 km před cílem, že mají čeho litovat, byla to přinejmenším zajímavá akce!

HlavaXBR

 

Videa ke stažení zde: Video 1 (cir. 9,5 MB)

                                Video 2 (cir. 3,4 MB)

                                Video 3 (cir. 2,6 MB)

 

Fotogalerie pokračuje zde :

 

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

 Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 < Předch.   Další >

Diskuze k článku:
jura   (15.07.2005 13:38:39)
Jo jsou to krásný stroje !!! ..... no a ty Hlavoune, ty už kurva musíš mít letos nahrkaných kilometrů vpysk, když obrážíš každej víkend, nějakej sraz. .... ale jen tak dál, články jsou goooood a fotky taky super :)))

Hyene   (15.07.2005 15:16:47)
Sakwa, zu tebe ještě něco bude, vskutku pěkné články a fotky.:-))))))


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 71


Hlavní strana
Advertisement