Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Na Oravu, cestou i necestou - I.díl PDF Tisk E-mail
Napsal Jura    Středa, 20 červenec 2005

Image

Zdar jak cyp všem. Konečně jsem si našel trochu času abych Vám popsal náš krátký dvoudenní výlet za hranice, a to přímo za krásami Slovenska. Přiblížil některé fajné trasy, které stojí za to si projet když už pojedete kolem a dal i pár tipů ohledně ubytování a stravování. No a snad se mi i podaří Vám nastínit, jak jsme si to celé užili - když ne textem, tak aspoň přiloženými fotografiemi a videem.

 

Image

Ani nevím kdy, jak a proč jsme se s pár cypama domluvili, že si prodloužíme víkend, osedláme svoje mašinky typu choppers&cruisers a vyrazíme na Slovensko. Ale mohu to zkusit odhadnout. Tedy KDY - no nejspíš zase na nějakém večírku, JAK - asik tak nějak podnapile a PROČ - no bo nuda a bo Slovensko máme z Ostravy takříkajíc za humny.

 

 

Image

No a jelikož jsme naštěstí z tohoto plánu nevystřízlivěli tak jako z opice, na večírku získané, pustili jsme se do příprav a zajistili si dovolenou na požadované dny, tedy na čtvrtek 23 a pátek 24 června. Výlet byl naplánován pouze do soboty, kdy jsme se měli dostavit na meganarozeninovou párty pánů Hyeny a Rady, pořádanou v luxusním sklípku nedaleko od Hodonína. Nicméně i tento poměrně krátký výlet nám sliboval kvalitní odreagování od pracovních povinností a útěk z velkoměsta .... dá-li se tak Ostrava nazvat.

 

Image

Jakožto startovací plocha byla již tradičně vybrána naše oblíbená čerpací stanice fa.ESSO, na pokraji Ostravy-Poruby, a startovací okno se nám mělo otevřít přesně v 10:00 SEČ. Nicméně věrni tradici a důslednému dodržování maximální nedochvilnosti, jsme se tam slezli v 11 hodin a po ranním kafíčku, cigaretě, či doutníčku, jsme otevřeli nové startovací okno přesně asi něco kolem čtvrt na 12:00 SEČ. Trasa byla dána, nádrže naplněny kvalitním palivem, nálada sqwělá, takže vzhůru do sedel (vlastně dolů - výhoda kategorie choppers&cruisers) a čik čik směr Slovensko.

 

Image

1. etapa (česká) - Ostrava - Mošnov - Příbor - Kopřivnice - Frenštát p/Radhoštěm - Rožnov p/Radhoštěm - Makov (hraniční přechod ČR/SR).

Spousta bajkerů ze severní moravy tuhle trasu nejspíše velmi dobře zná, ale abych uvedl do obrazu i ostatní, tak zde je krátký popis : úsek mezi Ostravou a Příborem je víceméně nudný a natřásání se na panelové cestě mezi Mošnovem a Příborem je naprosto otravné. No ale za Příborem se již jede podstatně lépe, slušnej asfalt, příjemné zatáčky .. pohoda, tak akorát na čik čik jízdu. No a za Kopřivnicí, směr Frenštát, to je teprve cestička. Hlavně tedy těsně před Frenem. Široká cesta, velmi dobrej povrch a megaluxusní zatáčky. Tam se to snaží ohulit každej, snad i babetisti s prutem na zádech. Kdo ještě náhodou tudy nejel a má to poblíž, tak vřele doporučuji. Dále nás cesta vedla do Rožnova p/Radhoštěm. K tomuto úseku není moc co říci, snad jen že už vím kde nechal silničář díru, a to ne jednu! Za Rožnovem, směrem na Makov, jsem na benzince doplnil zásoby doutníčků, jelikož z loňské návštěvy Slovenska si pamatuji, že tam bývá místy velmi problematické nějaké takové pohodové hulení sehnat. Přestávku jsme využili ke kávičce, doplnění paliva a krátkému odpočinku. Cesta směrem na hraniční přechod v Makově je už opravdu hodně na pohodu, kdy se to na velmi široké cestě dá prasit dosti svižně. Jen pozor, na začátku léta byl poslední úsek, a to za odbočkou na Frýdek - Místek, vyfrézován, takže jestli ještě nehodili novej koberec tak jeďte v klidu, ať vám to nesežere gumu ještě než dojedete na hranice. Na hranicích nám hraničáři zkušeným okem porovnali obsah přileb s těmi ksichty, co máme na občance a pustili nás navštívit naše bývalé bratry .... případně i sestry :).

Jelikož jsem se nějak moc rozepsal, rozhodl jsem se tento článek rozdělit na více dílů a nabídnout je ke čtení postupně. Takže, pokračování příště .........

jura@bajkerjakcyp.com< Předch.   Další >

Diskuze k článku:
boltn   (21.07.2005 08:52:45)
jo jo. s hombrem jsme v neděli tou cestou jeli . . .


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 70


Hlavní strana
Advertisement