Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Kuželkářská dovolenka PDF Tisk E-mail
Příspěvek přidal LuneNuire    Středa, 17 srpen 2005

Image

Jelikož mi můj zaměstnavatel o vánocích řekl, že budu mít na přelomu července a srpna dovolenou, tak sem už během zimních měsíců začal vymýšlet, co za těch 14 dní podniknu. Loni se mi líbila společná dovolená s pár Kuželkářema, tak sem si řekl, že by nebylo špatné si to zopakovat. Tož sem sedl k netu, zasurfoval, našel cestovku co pronajímá chaty, chatky, domečky . Pak sem obvolal par lidiček a koncem února jsme zamluvili chatku pro 11-15 lidí na Slovensku kousek od města Stará Lubovňa. Je to asik 50km severně od Popradu. Účast na dovolence přislíbili Kuželkáři Senťa s Lenku, Trenér a Miluškou, Honza s Markétou, Robert s Madlou a já s mou Radkou. Počas celého zbývajícího půl roku jsme se nejen těšili, ale dělali i drobné přípravy a mou hlavní náplní bylo přemluvit Radku a't jedeme na bajku. Nepodařilo se, takže nakonec jely 4 motorky a jedno auto, což se ale nakonec asi ukázalo jako docela prima. Zvlášť pro posádky motorek, kteří dycinky přijeli na místo výletu a mohli se převléknout z kombinézy do něčeho pohodlnějšího a taky měli kde uložit bajkerské věci. Řízením osudu nás nakonec nejelo 10 ale jen 9, Markéta-Raketa nakonec nejela.

Půl rok příprav utekl jako voda a v pátek, den před odjezdem jsme se začali balit. Vzhledem k tomu že jelo i auto(nikdy bych nevěřil kolik věcí se vejde do Formana :-)) tak všichni brali i spousty zbytečností. Ty se ovšem nakonec ukázaly jako nezbytnosti.

A nastal den D. Sobota  23.7. Aby auto nebrzdilo bajky, tak sme se  domluvili že pojedeme zvlášť. Takže zážitky z cesty moc nebudou. Auto jelo po trase: Brušperk - F-M - Bílá - Makov - Bytča - Žilina - Martin - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Poprad - Kežmarok - Stará Lubovňa - chata. Bloudil sme jen při hledání chaty. Bo rukou nakreslená mapka  z cestovky stala za pizcu, místo odbočky vlevo odbočka vpravo atd, nakonec nas domorodci navedli správně a v 16:12:25 sme byli na místě. Bajky dorazily o pár minutek později. Jejich cesta byla o hodně nudnější. Před Martinem je obec Vrůtky kde je stylová bajkerská Harley-Davidson hospoda. Ceny sice vyšší ale jidlo našlapané, prý, ja tam nebyl :-). Pak to vzali přes Vysoké tatry. Loni sem tam jel a cesty sou docela prima. Po nezbytných předávacích formalitách mám majitelé chaty předali klíčky a mohlo začít týdenní užívání. Prvý večer žádná velká akce, jen naké to grilování, po náročné cestě :-).

Druhý den sme vyrazili na prvý výlet. V plánu byla jízda na plťích a polský hrad Niedzicy. Tak sme vyrazili asi do 35km vzdáleného městečka Červený klášter, které je skoro na hranicích s Polskem. Kupili sme listky, 250Ks na osobu a nasedli na plť. Je to takový pseudo vor. Asi za 10 minut se naše plť naplnila požadovaným počtem osob a my vyrazili po hraniční řece Dunajec. Cesta trvala cca 75 minut a za tu dobu jsme ujeli cca 10km. Poláci jezdí delší trasu, ale nevim za kolik. Přístaviště mají asi 2km dál za Červeným  Klášterem. Bylo docela málo vody, takže peřeje byly velice klidné, stejně jako naše jízda, největší vzrúšo nastalo když jeden plťař předal ovládací biblo naší spolucestující a ta když začala „řídit" tak druhý plťař nelenil a dělal vše pro to, aby sme dali regulerni hodinyJ. Komu se trošku líbí pohled na hory, vřele doporučuji. Pl'taři nás po cestě zásobili místními historkami a ukazovali nám co vidíme a přidali k dobru i páv vtipů. Když jsme míjeli černého čápa tak dali posádce dokonce i hádanku. Proč je černý čáp největší škodná?? Protože nosí rómské spoluobčany :-)

 Image

 Image

 Image

 

Po vystoupení z plťe jsme řešili otázku, jak se dostat zpět na parkoviště. Nemuseli jsme přemýšlet dlouho. Nasedli jsme do bryčky a nechali se za 250 dovézt do turistického centra. Tam sme poseděli, kupili suvenýry a pučili si kola. 1 kolo 100ks na hodinu. Kdo chce může jet taxíkem za 700 nebo busem 50ks. Dobrák s koly nás poslal opačným směrem, tak sme se „fajně" projeli a místo 30 minut klidným tempem sme jeli 1,5 hod zběsile. No byli sme tak nasrani že typek co kola sbíral zpět po nás radši další prachy za přetáhnutý čas nechtěl. Tož sme vysílení došli do blízké hospy, kde sme si chtěli dát dobré jídlo a pití. Chyba lávky.  Jídlo ani pití dobré nebylo. Navíc sme šíleně dlouho čekali. Rádi sme opustili Gazdovskou restauraci, která nás nepřesvědčila ani půl palačinkou zdarma, navíc Madla ji ani po připomenutí nedostala.

 Image

 Image

 Image

Posilněni sme vyrazili k polským hranicí. Hned za hranicemi je hrad Niedzicy. Jelikož je v té vesnici i velká pláž,byl trošku problém zaparkovat. Vstup 7 zlotych, něco sme dali ve zlotuvkach a něco ve slovenských. Paní v kase bylo ochotná, ale velkou radost z toho neměla.

Hrad vypadá dost velice, ale zdání klame. Největší radost z návštěvy hradu měl Honza s Robertem. Hrad nás moc nenadchnul, sliboval větší podívanou, tak sme vyrazili zpět na chatu, trošku zagrilovat. Noční akci popisovat nebudu, snad jen zmíním, že meloun naložený v rumu a magistru je docela zrádný, vid Miluško :-)

Pondělí bývá na většině hradu sanitární den, Skanzen a Hrad Stará Lubovna je vyjímkou, tak sme vyrazili. Na parkovišti nás čekal aktivista který mi při parkování nejen vybral místo ale skoro mi radil i jak mám řadit a na kterou stranu točit volantemJ Nejlevnější vstupné= nejluxusnější zážitek, 40 skanzen, 40 hrad, 20 foták. Skanzen byl prima. V mezistanici sme si dali ňaký ten obídek. Po včerejší zkušenosti trošku ze strachem, ale vše dopadlo dobře. Napapaní sme se vydali na hrad. Hrad byl luxusní, všem se líbil. Vřele doporučuji i těm co památky nemusí. Nebudu popisovat co vše sme viděli, jen zopakuji, stálo to za to. Poté sme vyrazili na kúpele. Asik 25km do Vyšních Ružbachu. Je tam hotel s krytým termálkem, 34°C a 4 nekryté bazény 22-29°C,jelikož sme ale dorazili 45 minut před zavíračkou v 18:00 tak sme ve stejném areálu navštívili kráter ve kterém je koupání zakázáno a okoupali sme seJ Luxusní záležitost, zvlášť když si loknete a zjistíte, že se koupete v minerálce :-). Večer standartní progam, grilování nějaké to pivečko, hry, zpěv a nakonec nás přemohl spánek.

 Image

 Image

 Image

Úterý byl naplánován odpočinek u vody, tak sme vyrazili do předešlého dne prozkoumaných kúpelí ve V. Ružbachu.  Zvlášt skoky z 5 metrové věže byly prima. a nastal večer a s ním už standartní program, grilování, hry, ňaký ten alkohol. Alkohol je totiž metla lidstva a zametat se musí :-). Ještě pár písmenek k těm hrám, měli sme sebou Dostihy a sázky, Carcassone a hlavně Aktivity, vřele doporučuji, když se chcete pobavit. Aktivity sou opravdu aktivní hra a po několika posilňujících panáčcích zábava roste neuvěřitelným tempem k bodu varu :-).

 Image

 Image

 Image

Na středu byl naplánován největší výlet. Spišský hrad a Dëmenovské lädové jaskyně. Bajky se stavily po cestě do Levoče na zmrzku a tak auto dorazilo k cíli o 90 minut dřív.No trošku tomu pomohla i nehoda dvou kamionu, které se srazily asi 5 minut po tom co sem projel já s autem a 5 minut před tím než projely bajky. Jebat tiráky! Vlastně všichni na Slovensku jezdí jako prasata. Spišsky hrad je velký, tak byla drahá i vstupenka, 250Ks na osobu. Prohlídka trvá cca hodinu. Kdo tam chcete zajet, doporučuji nejet na parkovište ve Spišském podhradí, ale přijet jakoby od Košic, před hradem odbočit na jih, směr Žehra a zaparkovat 5 minut pěšky od brány. Z podhradí se jde 30 minut. Jak sem říkal hrad je velký, průvodkyně to proletí a pak vás rozpustí ať si to můžete projít sami. Hlavně výstup na věž je prima, ale slabší povahy asi budou mít strachJ. A už je tu konec prohlídky a čeká nás přesun k jeskyním. Auto opět dorazilo dřív. Motorky tentokrát zabloudily. Upozorňuji všecky, že poslední vstup do jeskyní je v 16:00 a z parkoviště se jde cca15-20 minut furt do kopce. Zastavil sem na parkovišti zaplatil 100Ks za parkování  a týpek  mi s parkovacím lístkem a úsměvem na rtech v 15:50 řekl, že bych si měl pohnout pokud to chcu stihnout. Tehdy sem zjistil, že otvíračka je do těch zmíněných 16:00. Ikdyž sme si mákli, nestihli sme to. Mezi tím uběhlo pár minut a dojely bajky, tak sme sedli na ňaké to papu. Posádka auta se rozhodla jet na chatu a bajky ještě jely na termální koupaliště Vrbnov. Prý to byla šupa. Teplota vody 38°C. Vstupné sice  140 Ks, prý to fakt stalo za to. Bajky se vrátily na chatu mezi 9-10. Honza ještě po cestě pořídil pár fotek Lubovnackého hradu, který v noci, když je osvětlený vypadá ještě úžasněji. No večer byl opět večírek, a jelikož po 260km které sme ten den ujeli byli trošku unavení, tak sme si řekli, že nebudem zítra brzy vstávat a tak můžeme klidně zagrilovat :-). Jako dycky  to bylo fajn. Večírky se prostě nedají popisovat, ty se musí zažít.

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

A už tu máme čtvrtek. Vstávali sme skoro na oběd. Po standardní ranní údržbě, sprcha, vyčištení zubů a Banditi navíc kompletní přeleštění celé motorky, sme řešili co spácháme. Až na Roberta sme všichni chtěli k vodě. Tak sme udělali kompromis. Jeli sme opět do V.Ružbachu se okupat a pak sme měli v plánu někam vyrazit. Koupalište bylo šíleně narvané, ale místečko sme našli a tak sme se asi 4 hodinky smažili a koupali a klábosili. Po 6 sme vyrazili  podívat se do Strážek na kaštěl. Opět nám zavřeli před nosem, ale to jsme předpokládali. Tak sme si alespoň prohlédli park, kde mimo několika soch bylo i hafo komáru, takže umělecký zážitek z toho nakonec nebyl, bo sme furt kurwowali kolik že tu je těch bodavých sfiní. Pak sme vyrazili do nedalekého Kežmaroku, podívat se na náměstí a zvenčí na místní hrad. Jelikož ten den měla Madla narozky tak sme je oslavili prima zmrzkou na její účet :-) byla fakt dobrá, díky Madlo. Kua, bylo by to pěkné město jen kdyby tam nebylo tolik cikánu. Náměstí tam mají fakt prima, všude samé zahrádky, jen mi to přišlo nějak moc prázdné. Dostali sme hlad tak sme zašli do Formanské restaurace, a byli sme překvapení. Poprvé sme dostali jídlo, které všem chutnalo. Tak sme se najedli a jeli na chatu dooslavit ty narozky přípitkem.

Pátek, v podstatě poslední den dovolené. Banditi chtěli jen do Tatralandie a jelikož tam je o víkendu o dost dražší vstupné, tak vyrazili na tobogány již v pátek, Honza jel s nima a Trenér s Miluškou jeli taky. Na chatě sme tedy zůstali jen 4. Mi s ženou se už nikam nechtělo tak sme trošku uklízeli a balili, a Senťové jeli někam do jeskyní na výlet. Večer sme naposledy zagrilovali a šli spinkat :-)

O sobotě vlastně jen tolik, že byl pořádný pařák a cestování bylo úmorné a tak jsem rád že sem celých 305 zpátečních km absolvoval v pohodě. No a  sobotní vlahý večer sme už spokojeně grilovali v Brušperku :-)

 Image

 Image

 Image

Co závěrem, Snad jen že se to náramně vyvedlo, půjčím si jedno přísloví , byl to prostě Rols-Royce mezi dovolenkamiJ. Na slovensku je prima, slušné cesy, policajti ani moc nejsou vidět, jen na dálnicích konzrolují dalniční známky, jinak sem je neviděl.

PS.příští rok jedeme zas :-)

LuneNuireDalší >

Diskuze k článku:
jura   (17.08.2005 11:28:11)
No vypadá to, že jste si to užili. Na Slovensku je fakt krásně, ale služby někdy stojí za hovno, to asik máme stejnou zkušenost :-) ...... kurfa na Spišskej hrad si taky budu muset někdy zajet. Zdar jak cyp.

Hyene   (18.08.2005 13:12:42)
Kua pěkné prostředí kaj ste tam byli, luxusní a ještě tahle sestava lidí


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 67


Hlavní strana
Advertisement