Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Křtiny 2005 PDF Tisk E-mail
Příspěvek přidal Hlava    Úterý, 06 září 2005

Image

Minulý víkend byl co do akcí asi nejbohatší letos vůbec. Jednalo se o takřka komorní setkání určitých skupin motorkářů a pozdní termín má zřejmě zajistit velkou účast, protože je po dovolených a tudíž by se nikdo neměl vymlouvat, že nemá čas! Jen krátce se tu zmíním o akcích, které mám na mysli, a pak už se budu věnovat té kterou sem si zvolil já.

 

Tak první zajímavá akce se uskutečnila v Lesné u Znojma a jednalo se o sraz sidecarů. Pro méně proinformované  motorkáře dodávám, že pořadatelem je majitel motocyklového muzea, nacházejícího se tamtéž, čili návštěva této akce je spojena s možností prohlédnout si tamní exponáty.Další akcí která jistě stojí za zmínku, i když se jedná o přísně soukromou akci a k účasti na ní je zapotřebí pozvánka a tahle akce má velkou tradici mezi účastníky i věhlasné  jméno, je komorní srázek  pod vtipným a výstižným názvem „Játrolam 2005". Ale je zbytečné se zde zmiňovat o detailech, protože vám o této akci přineseme zde na stránkách obsáhlou reportáž, která vám tak trošku umožní nahlédnout do soukromí lidí, kteří vedou tento server a jejich přátel.

A abych byl úplný, uskutečnili se v tomto termínu i další, tentokrát již zcela konzumní akce, kterým se tu sice obvykle nevěnujeme, nicméně jsme tu pro všechny takže jen namátkou poblíž vranovské přehrady se uskutečnil sraz „Pohádka 2005" a ve stejném termínu proběhl velice známý a možná i největší sraz u nás „Masečín 2005".

No a pojďme do Křtin co se dělo tam, kde se tenhle srázek vzal a proč je stále tolik populární. No jedno po druhém. Nejsem jeho pořadatelem, ale podle toho co jsem při jeho dvou návštěvách stihl vypozorovat a jak i jeho celý název napovídá „Setkání Hond do r.v. 1989". Vznikl za účelem setkání fandů majitelů klasických motocyklů a byť se zde nebere ohled na to na jakém motocyklu přijedete, velká část účastníků tuhle podmínku splňuje! Nakonec i moje honda oslavila letos své 20 narozeniny:-)

Teď něco málo k místu konání. Jedná se o obecní koupaliště a Křtiny se nachází v malebném kraji moravského krasu, což nabízí jeho bližší poznání a také toho využívá i sobotní vyjížďka.

Image

První co vás při příjezdu příjemně překvapí je nejen velice sličná hlaví pořadatelka, která vás srdečně přivítá, ale i velice sympatické vstupné, které letos činilo 35kč na víkend a slouží k nezbytnému zaplacení pronájmu koupaliště. Ale tím příjemné ceny nekončí, občerstvení zajišťuje provozovatel koupaliště tak, že ceny jsou celosezónní a nejedná se o nějaké rýžování peněz ze „zbohatlých majitelů motocyklů", jak o nás asi bohužel smýšlí pořadatelé komerčních srazů. Tolik pro ty kdo by měli strach, že je tahle akce finančně vyčerpá.

 

Image

A teď k průběhu akce. Rozhodně je potřeba si sebou vzít fotoaparát, protože už od pátku začnou do místa konání přijíždět skutečné skvosty. Ale k těm později. Já sám vám přináším i fotodoprovod, ale protože focení není moje silná stránka, přibral sem si tentokrát do sidecaru osobu tím pověřenou, takže případná kritika fotografií tentokrát nepadá na moji hlavu. Ale upozorňuji případné nespokojené čtenáře, že se jedná o velice příjemnou osůbku ženského pohlaví a krom toho, že bude fotit fotky k mím reportážím má i jiné přednosti a já sem s ní moc spokojený, takže dopředu podotýkám „zvykejte si"!!!:-)))

 

Image

Co se vlastně dělo a co bylo k vidění? Ve zkratce by se dalo říct „nedělo se nic, k vidění toho byla spousta", ale to bych asi nebyl dobrý reportér, kdybych to takhle popsal. Tak takhle, neděje se zde opravdu nic, žádné soutěže, žádné atrakce, dokonce ani žádná muzika, snad krom kytary večer u táboráku. Ale nebojte se, nudit se zde nebudete. Sjíždí se zde opravdoví fandové a znalci motocyklů, takže pokud chcete získáte tu spoustu užitečných kontaktů, informací a zkušeností. A kdo je nepotřebuje, může se jen tak věnovat konzumaci alkoholu a nezávazné konverzaci, o kterou tu díky atmosféře také není nouze a to musím zdůraznit, lidé sem jezdí opravdu skvělí!!! Snad jen jedno varování, pokud by tuhle akci chtěl navštívit nějaký exhibicionista a nebo namyšlený motonarcista a pokoušel se získat pozornost účastníků likvidací svého motoru např. gumováním nebo jakýmkoliv jiným týráním motoru, má smůlu. Pozornost si skutečně vykoleduje, ale ne nějakých přihlouplých pubertálních husiček jak to bývá jinde, ale spíše vzrostlých fandů motocyklů. A  krom toho, že zlikviduje zadní obutí svého stroje, může odjet i s poškozenou tělesnou schránkou.

A teď k tomu nejlepšímu, a to jsou stroje. Pár jich tu vyjmenuju, ale jen tak pro informaci. Tuhle pasáž jistě daleko lépe okomentují přiložené fotografie. Tak jen namátkově,  z klasických hond nechyběli stroje jako CBX 1000, CB 900 Bol'd'or, CB 750 Four, CX 500, XBR 500, GL 1000 Gold Wing,  XL 500, a to jak ve špičkovém originálním stavu, tak ve vkusných úpravách. Z dalších strojů bych vyzvedl krasavce jako Yamaha XS a SRX Kawasaki W 650, ale k vidění byl třeba i stroj Moto Morini a to by snad stačilo, fotky myslím mluví za vše.

 Image

 Image

 Image

Na závěr bych ještě rád dodal, akce se zúčastnil i náš Super single klub, a i když je nás jen hrstka a krčili jsme se v koutku areálu, patřili naše stroje k těm, které lze označit jako zajimavé a budili i patřičnou pozornost. A protože ostatní single riders byli mým pozváním na tuto akci nadšeni, v neděli bylo rozhodnuto, že tato akce bude po bok Hořických závodů zařezena do našeho kalendáře, jako naše pravidelné setkání. Takže zbývá jen dodat, majitelé klasiků a big singlů, ale i všichni pohodoví motorkáři, za rok se k nám přidejte!

HlavaXBR

Další fotky z této akce jsou k vidění zde :

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image< Předch.   Další >

Diskuze k článku:
Lada.s   (06.09.2005 22:38:34)
Tos byla to dost vydarena akce, dalo by se rict ze za malo penez hodne muziky. uz se tesim na pristi rocnik :-)


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 65


Hlavní strana
Advertisement