Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Tunned STADION S11 PDF Tisk E-mail
Příspěvek přidal Hlava    Pondělí, 19 září 2005

Image

Tak je tu podzim a motoakce pomalu končí a tak by nebylo pomalu o čem psát. Nicméně rubrika recenze nám stále zeje prázdnotou. Bohužel nemám a nikdy nebudu mít možnost vás seznamovat s novými stroji a přinášet vám skutečné testy, přesto se mi podařilo sehnat k otestování něco, co vás jistě potěší i pobaví, a berte to prosím spíš jako recesi.

 

Testovaný stroj sem si vypůjčil od kamaráda, který je vlastně i jeho otcem a mechanikem. Ti šikovnější z nás už určitě někdy zatoužili postavit si vlastní stroj a nebo se alespoň pustit do nějaké radikálnější přestavby. Bohužel brání tomu obvykle,jak u nás nesmyslně přísné předpisy, tak i nedostatek peněz pro takové projekty. A tak došlo ke vzniku tohohle stroje, i když jak za chvíli zjistíte nezůstal z původní konstrukce kámen na kameni. Přesto asi i díky tomu, že stále na pohled připomíná S11, nevzbuzuje v očích policistů žádné podezření.

Image 

 Image

Image 

Takže jak vznikal.... Už první významná úprava je provedena na rámu do kterého byla vevařena další trubka, pro jeho vyztužení, nicméně oko laika to nejspíš přehlédne, i když se z konstrukčního hlediska jedná o významný zásah. Dalším nepůvodním prvkem je přední vidlice, která je beze změn převzata z Jawy 21. Motor prozatím velké konstrukční změny neprodělal, byl pouze osazen karburátorem, také z Jawy 21. Dále byly upraveny kanály a k válci byly namontovány nádechy, umožňující jeho lepší chlazení. A věřte, že nejsou pouhou ozdobou.  Byl použit „laděný" výfuk, který krom své funkce plní i desingovou úlohu. Za zmínku snad ještě stojí obě kola. V zadu je použit původní 19" ráfek, který je napleten na středu, opět použitém z Pionýra. I přední kolo bylo původně stejné konstrukce, ale po odzkoušení se ukázalo jako vhodnější použít, po vzoru dnešních motardů, kolo menší, opět z Jawy 21 o průměru 16". Další úpravy jsou už jen desingerské. Pro zajímavost sedlo je z rotopedu,  blatníky z dětského kola, přední maska je upravena z masky skutečného streetfightera,  ale i detaily jako cívka obalená pechovkou od Red bullu, děrovaný kryt řetězu nebo propilovaný kryt zapalování z něj dělají vskutku líbivý stroj. Samozřejmě to vše v kabátě „KTM", dodávající až racingovou agresivitu tomuhle mušímu stroji.

Image 

 Image

Image 

 

Tak a teď ještě pár slov k jízdním vlastnostem. Díky úpravám byly odstraněny klasické neduhy tohoto mopedu a díky 16" přednímu kolu získal i nečekanou obratnost. Motor nenabízí žádné zázraky, přesto dokázal ujet 52km trať závodu, jetého za běžného provozu, za rovnou hodinu a jeho maximální rychlost se pohybuje lehce nad hranicí 80 km/h.

 

Image 

 Image

Image 

 

Jako vždy přikládám pár fotografií a krátké video, uvidíme jak se vám to bude líbit. Pokud ano, mohl bych pro vás pár testů zajímavých ojetin ještě spáchat. Mimochodem můžu snad prozradit, že se tomuhle stroji už brzy narodí bráška, tentokrát upravený  S22 a pravděpodobně bude tentokrát v barvách Kawasaki. Víc zatím neprozradím:-))))

 

Image 

 Image

Image 

HlavaXBR

Video ke stažení ZDE. Velikost cir. 6,5 MB, ve formátu WMV.

 < Předch.   Další >

Diskuze k článku:
jura   (19.09.2005 16:06:58)
kua tak to je brko jak cyp .... dobrýýýýýýýýý !!!! ....... a nejlepší je sedlo z rotopedu, takže ta motka je vlastně i tak trochu fitnes ..... to je gooooood !!! ....... Hlavoune zase jsi nezklamal, pěkný !!!


Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 61


Hlavní strana
Advertisement