Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Superbikes - Malé bajkerovy vánoce PDF Tisk E-mail
Napsal Administrator    Středa, 09 srpen 2006

ImageCelé léto jsem se na tento víkendík velice těšil. Mluvili jsme o něm v duchu velkého očekávání. Něco, jako když se pubescentní jinoch chystá na první ostrý zápich. Defakto ví, co od toho čekat, protože pár hrabošů už má za sebou, ale stejně je nervózní, potí se mu dlaně a ucpávají póry

 

 

Blížil se víkend, kdy brněnský automotodrom hostil mistrovství světa Superbiků. Letos jsem byl v Brně již na dvou závodech CEC a také na mých vlastních závodech s časomírou. Pokud i Superbiky budou tak dramatické, tak  se je opravdu nač těšit.

Trošku slabší byla výprava ostraváků, kterých se na podobně lumpárnou zavánějících akcích schází v poslední době velké množství, klidně i když musí cestovat napříč celou republikou. Sestava tohoto tripu se kvalifikovala doslova v posledním tréninku. Mařák a Horňas.  Vzhledem k tomu, že je vždycky komu zavolat, se uchytla krnovská podsekce, která vyslala lumpa ze všech největšího, známého jako Uvíra či Tomša. Výjezd se domluvil na sobotní odpoledne, tak aby se podařilo  zaujmout místo v nějakém brněnském kempíku. Mařák s Tomšou osedlali mazdici a já, v poslední době (od tlamy na okruhu), velice vzpínající se SP2, která nezklamala ani tentokrát a přehřívala se jako lokomotiva při každém otevření plynu (servisuji v Hodně - Kunčice).

Cesta ubíhala krásně, počasí jak z pohádky. Do Brna je to kusček. V Prostějově jsme se u Tesca domluvili, s ohledem k Tomšově lumpácké minulosti  a množství jemu zapovězených kempů, že kosti složíme v kempu Olšovec v Jedovnici, kde ho snad neznaj. Takže v Moravském krasu v bezprostřední blízkosti Macochy. No na tři sígry docela romantické, ne?

 Image

 Image

 Image

K mému velkému překvapení, když jsem v Jedovnici srkal první pivo a nabíjel PU,  uslyšel jsem zvuk mi známé Yoshimury. Nicméně jsem si řekl, že to nemůže byt možné a mám nejspíš slyšiny.

Jenže do dvou minut jsem byl v obraze, protože na obraze mého displaje se objevilo jméno volajícího: Petrosa!!! No to byla velmi doprá zpráva. Ukázalo se že dorazil i se svou squaw a pár kumpány z CETELEMU, ze kterých se později vylíhli taky docela dobří pohodáři. Ale můj dojem o tom, že mají místo mozku procesor, se i tak nevytratil. Chvilku jsme PUsledovali kolotoč, kačery, řetízkáč a moc nechybělo a pár atrakcí jsme osedlali. Těšil jsem se hlavně na autíčka, ale jakési zákeřné mušky nás dohryzaly jak ten dobytek, tak jsme utekli na pivsona jinam.

Proběhl krvavý match ve stolním fotbálku a pár uvědomělých zavelelo na Tullemore dýchánek. Od té doby se má PUpamět jaksi drolí. Nicméně uvědomělí řidičové šli spát a já s tomšou jsem ještě obrazil par kempových výčepů. Snědl pár gumových hadů a pokusil se neúspešně pobavit pár střízlivých a nudných barmanek....

 Image

 Image

 Image

Ráno mě vzbudilo slunce, které mi nemilosrdně pralo do ksichtu. Kolem mé hlavy procházeli lidé do sprchy. Byl nejvyšší čas vyrazit na SUPERBIKY. U Brna se začalo přiostřovat. Motka vedle motky a benga to brali celkem zodpovědně. Ještě že jsem své vetro nechal spinkat v kempu. Za značku pod  podsedlovkou by mě pěkně nechali dýchnout a bylo by po papejrách. Na parkáči se hezky štosovala motka vedle motky a plechovky pěkně bokem. Organizace jedna krása.

Došmatlali jsme na céčko tak akorát včas. Superbiky litry za chvilku vystartovaly. Upřímně řečeno, tešil jsem se hlavně na Baylise, nebo jak se ten pan padanen jmenuje. Hnedka po startu se vykačírkoval. Ale i tak, průjezd celého pole zatáčkama stadionu byl prostě zážitek, pro který jsem si tam jel. Dunění dvouválů a hvízdot čtyřválců, až se země třásla, byl prostě zážitek, který já, co by neznalec a nezůčastněnec každoročního MotoGP, zatím neznám. Slunce pralo a bylo třeba se občas ochladit. Člověku hořela hlava, jednak ze slunka, a pak taky z těch kopretin, protože ty se tam prostě tak brutálně koncentrovaly, že to hlava fakt nebrala. Pak odfičely ještě nějaké motky a zas a zas a na řadu přišlo druhé kolo SUPERBIKU.

 Image

 Image

 Image

Momentálně v šampionátu bezkonkurenčně vedoucí Baylis mě opět trošku zklamal, protože dojel někde okolo desátého místa, ale souboj o špici, který jsme sledovali na obří obrazovce i tak zvedal všechny z trávy.  Po superbicích se jely ještě stocky, ale protože sluníčka bylo již fakticky dost, tak jsme práskli spolu s dalšími tisíci fans do střevíců a vyrazili k domovu. Cestu zpátky jsem si náležitě užil, co chvilku jsem měl oči na teploměru a modlil se ať mi při teplotě motoru, na  místy až 115 stupňů, nevybuchne něco pod zadkem. Na Potštátě zavládl chládek a teplota motoru mi klesla na 100 °C, tak jsem spokojeně dojel domů a motku odevzdal opět krasavců z Hondy, kteří už dali vše dopořádku jak má být.  Takže pokud se po slabší návštěvě napřes rok Superbiky opět pojedou, podpořte pořadatele a dorazte tam také.Vždyt je to krásný sport.

Horňas

Přílohy:

Video1 (4,65 MB v .mp4)

Video2 (1,84 MB v .mp4)< Předch.   Další >

Diskuze k článku:
Zatím žádné příspěvky

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 45


Hlavní strana arrow Reportáže arrow Superbikes - Malé bajkerovy vánoce
Advertisement