Hlavní menu
Hlavní strana
Aktuality
Cestopisy
Recenze
Reportáže
Vzpomínáme
Prohledávání
Počasí
Slovník OV-ČJ
Džouky
Inzeráty
Budíky
Osobní stránky
Pokec
Fórum
Chat
Kalendář
Volte
Jak se Vám líbí?


Návod č. 2 - Galerie
2V tomto dílu návodu k používání Osobních  stránek se detailně zaměříme na typ Galerie. Jak už z popisu a názvu vyplývá, je určen zejména k zobrazení série obrázků bez dalšího textu. Každý z obrázků může mít svůj popis, který se zobrazí po najetí myši nad obrázek.

punktPokud jdete s návodem a tvoříte svou první stránku, měli byste mít po výběru Galerie a stisknutí tlačítka Dále před sebou čistou stránku, na které je nahoře napsáno Nadpis, vlevo se Vám objeví menu s jednou položkou Nadpis a přez něj šedý obdélník, ve kterém se zanedlouho vykreslí pár textů a tlačítek. Všimněte si, že tenhle obdélník má nahoře lištu, za kterou jej můžete uchopit a přesunout, kam potřebujete. Je to vlastně ovládací prvek celého systému.

punktZačněme nadpisem. Klikněte přímo do toho tučného slova Nadpis nahoře. Obsah kontrolního panelu se změní na vstupní okénko, ve kterém můžete editovat nadpis stránky. Nadpis může mít celkem 100 znaků. Můžete použít odřádkování pomocí klávesy ENTER. Zapište svůj nadpis a klikněte na Hotovo.

punktNadpis je hotov, jdeme na menu. Posuňte si kontrolní panel tak, aby nezakrýval Menu a klikněte na položku Nadpis v menu. Obsah panelu se změní na menu editor (až budete mít později více stránek a více položek v menu, klikem na kteroukoliv položku menu otevřete menu editor). Klikněte přímo na položku Nadpis. Objeví se vstupní pole, do kterého zapište, co se má zobrazovat v menu. To nemusí být shodné s nadpisem stránky. Jak si později ukážeme, má to svůj   h  l  u  b  o  k  ý    význam :).

punktPo kliknutí na na tlačítka Hotovo je hotovo. Posledním krokem je přidání obrázků. Tady platí několik omezení: Můžete přidávat jen soubory typu *.jpg, *.gif a *.png do maximální velikosti 200 000 B. Obrázek přidáváte jen jednou. Nemusíte mít tedy připraveny obrázky ve dvou velikostech. Po přidání obrázku si systém sám vytvoří náhled obrázku, který bude zobrazován na stránkách a také druhou verzi, která bude zobrazována po kliknutí na náhled. Přidání obrázku je jednoduché: Klikněte na tlačítko Přidat obrázek a v kontrolním panelu se zobrazí dvě vstupní pole. Kliknutím na tlačítko Procházet otevřete okno, ve kterém zadáte soubor, který chcete přidat. Po vybrání souboru ještě zadejte text do pole pro alternativní text. Tenoto text bude zobrazován ve světlém obdélníku po najetí myši nad obrázek. Stiskněte hotovo a systém odešle obrázek na server a po chvíli ho zobrazí. Pro přidání dalších obrázků postup opakujte. Pokud chcete nějak upravovat pozice obrázků poté, co již byly přidány, nebo pokud chcete obrázek smazat, nebo změnit alternativní text či změnit obrázek samotný, klikněte na příslušný obrázek. Po kliknutí na obrázek se obsah kontrolního panelu změní a vy budete moci zadat příslušný text či soubor, nebo posunout obrázek vlevo či vpravo, nebo obrázek smazat.

punktPosledním krokem je zadání popisu stránky. Najdete jej na úvodním okně kontrolního panelu a změnit jej můžete kliknutím do popisu. Poté zadáte popis, kliknete na Hotovo a je hotovo. Pokud jste spokojeni se vzhledem stránky, klikněte na tlačítko Uložit. Tady systém ještě zobrazí okno, ve kterém zadáte jestli chcete stránku publikovat. Pokud zaškrtnete Publikovat, stránka bude zobrazena v seznamu nových stránek na hlavní stránce BajkerJakCyp.com a také v seznamech na úvodní stránce Osobních stránek. Pokud nezaškrtnete Publikovat stránka bude pouze uložena, bude zobrazována pouze ve schématu Vašich stránek jako nepubloikovaná položka a uživatelé ji nemohou zobrazit. Vy se k ní můžete později vrátit, dokončit ji a publikovat. Dalším polem volíte, zda má být na vaší stránce zobrazena diskuze. Vyberte, klikněte na Hotovo a je opravdu HOTOVO.

punktPak si zkontrolujte, zda je stránka zobrazena v seznamech a zda se zobrazuje tak jak má. Dále mrkněte do Tvých stránek, tam bude stránka zobrazena ve schématu Tvých stránek. Pokud chcete stránku nepublikovat nebo publikovat, klikněte na příslušný obrázek monitoru. Pokud chcete zobrazovat nebo nezobrazovat diskuzi, klikněte na příslušný obrázek dvou hlav. Pokud chcete stránku smazat, klikněte na příslušnou červenou šipku. Pokud chcete stránku upravit, klikněte na její název.

No a to je všechno. Příště se blíže podíváme jak používat šablonu Článek.
Pokud máte jakékoliv připomínky nebo najdete nějakou chybku. Pište třeba hned sem dolů do diskuze.  Zdarec jak sfinja.

popis stránky: Podrobný (doufám) návod a popis stránky typu Galerie
celkem zobrazena: 5448     průměrné hodnocení: 1     počet hodnocení: 1
1    2    3    4    5
(jako ve škole)

Diskuze:
Zatím žádné příspěvky

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Registrace
Nemáte účet?
Vytvořte jej!
Kdo je on-line
Právě zde jsou
Hosté : 48


Hlavní strana
Advertisement